Home KotDieta kota Almo Nature – włoska marka dla kocich smakoszy

Almo Nature – włoska marka dla kocich smakoszy

Almo Nature to włoska marka, która tworzy pionierskie produkty dla psów i kotów! Ich zasadą jest połączenie jakości i bezpieczeństwa, dlatego w składzie karm znajdziesz składniki HFC, czyli pierwotnie przeznaczone do spożycia przez ludzi. Marka nie stosuje mączek mięsnych, barwników oraz surowców GMO! Chcesz wiedzieć więcej?

Jakie karmy ma w ofercie Almo Nature?

Wszystkie produkty Almo Nature powstały we współpracy ze specjalistami z zakresu weterynarii oraz dietetyki, dlatego są idealnie zbilansowane! Co ważne, w ofercie znajdziesz produkty dla każdego kota! Wybierać możesz spośród karm dla kociąt, osobników dorosłych oraz kotów po zabiegach sterylizacji i kastracji. Marka pomyślała także o zwierzętach z problemami dróg moczowych oraz o pupilach połykających większe ilości sierści podczas pielęgnacji!

Reklama

HFC – Human Food Chain

Pierwsze karmy dla zwierząt powstały w celu zagospodarowania odpadów spożywczych, które uznano za względnie wartościowe, ale nie nadające się do spożycia przez ludzi. Świadomość opiekunów oraz producentów karm zmieniła się diametralnie, a pionierem innowacji stała się marka Almo Nature! Już w 2000 roku wprowadziła na rynek pierwsze produkty HFC, czyli karmy mokre wykonane z produktów pierwotnie przeznaczonych dla ludzi (zgodnie z przepisami wspólnotowymi).

HFC to zupełnie nowy standard jakości karm! Nie jest to wyłącznie termin marketingowy, a odzwierciedlenie filozofii marki! Receptury marki Almo Nature zostały opracowane bowiem w taki sposób, aby uszanować szczególne wymagania żywieniowe kotów oraz zaproponować ich opiekunom nieznaną dotąd jakość produktów!

Zdrowy kociak – czym karmić kocięta?

Gdy w Twoim domu pojawia się kilkutygodniowe kociątko, sięgnij po linię Almo Nature HFC Kitten lub Holistic Kitten, które opracowane zostały zgodnie z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi żywienia młodych kotów i zawierają m.in. 33–35% białka oraz 17–18% tłuszczu. Produkty Almo Nature zapewnią Twojemu pupilowi wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju!

Karma dla kociego seniora – istotne składniki

O seniorze mówimy, gdy kot przekroczy 7–8 rok życia. W tym czasie jego zapotrzebowanie żywieniowe ulega zmianom. Starsze zwierzęta są zdecydowanie mniej aktywne oraz wykazują zwiększoną wrażliwość na zmiany środowiskowe. Minimalne stężenie białka w karmie seniora powinno wynosić 30% w suchej masie. W karmie powinno znajdować się także 10–25% tłuszczu, choć u osobników z tendencją do nadwagi lepiej nie przekraczać 18%.

Almo Nature Senior Holistic to bezglutenowa mokra karma, która nadaje się jako zdrowa przekąska lub uzupełnienie suchej diety kociego seniora! W swoim składzie zawiera niezbędne witaminy oraz przeciwutleniacze, które zapobiegają szkodliwemu działaniu wolnych rodników.

Anti Hairball – rozwiązanie na „kłaczki”

Twój kot poświęca nawet 50% swojego czasu na pielęgnację, w której trakcie połyka własne włosy! W jego układzie pokarmowym mogą tworzyć się tak zwane pilobezoary, czyli kule utworzone z włosów, które w najgorszym przypadku mogą zablokować przewód pokarmowy kota. Jeżeli nie pamiętasz o rutynowym podawaniu past odkłaczających, sięgnij po linię Almo Nature Anti Hairball zawierającą zwiększoną ilość włókna, które pobudza pracę jelit oraz bywa przydatne w kontrolowaniu masy ciała kota.

Innowacje – drugie imię Almo Nature

Almo Nature to nie tylko karmy! Marka postanowiła się rozwijać i zapewnić kotom pierwszy na świecie całkowicie naturalny żwirek roślinny! Dlaczego warto go wypróbować? Produkt Almo Nature świetnie pochłania, eliminuje brzydkie zapachy i jest w stu procentach biodegradowalny! Co bardzo istotne, nie zawiera chemikaliów, czyli jest nieszkodliwy dla Twojego pupila, nawet jeśli zostanie przypadkowo połknięty!

Marka poprzez przekazywanie funduszy bierze także czynny udział w działaniach Fondazione Capellino, która zajmuje się akcjami społecznymi związanymi z ochroną zwierząt, bioróżnorodności oraz środowiska naturalnego! Zakup karmy to zatem Twoje wsparcie dla dobroczynnych działań fundacji!

Twój wybór ma znaczenie! Zakup produktów marki Almo Nature to inwestycja w zdrowie Twojego pupila oraz w lepszą przyszłość naszej planety!

Polecamy

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.