Home PiesPielęgnacja psa BEAPHAR BIO – w trosce o środowisko

BEAPHAR BIO – w trosce o środowisko

W dobie nieustannie zmieniającego się klimatu, w czasach, w których efekt cieplarniany przestał być sloganem, a jego efekty odczuwamy na własnej skórze, tematy związane z troską o środowisko i ekologią stają się priorytetem dla każdego świadomego mieszkańca Ziemi. To właśnie poczucie odpowiedzialności za naszą planetę i chęć wprowadzania zmian stały się przyczynkiem do rozwoju linii kosmetyków z serii Beaphar Bio.

W zgodzie z naturą

Stopień zanieczyszczenia środowiska sprawia, że zaczynamy coraz bardziej świadomie dokonywać wyborów. Wracamy do natury, rezygnujemy z wysoko przetworzonych produktów, unikamy konserwantów, korzystamy z dobrodziejstw naturalnych składników, staramy się unikać zbędnej chemii w naszym życiu.

Reklama

Chcemy wybierać najlepiej dla siebie i naszych najbliższych. Dzięki linii produktów pielęgnacyjnych Beaphar Bio możemy dokonać najlepszego wyboru również dla najmniejszych członków naszej rodziny, czyli dla naszych pupili.

Siła naturalnej pielęgnacji

Preparaty Beaphar Bio zostały opracowane tak, by ograniczyć zawartość składników syntetycznych oraz substancji konserwujących.

Spośród naturalnych składników wybrano te o największym potencjale pielęgnacyjnym, najszerszym spektrum działania, największych możliwościach regeneracyjnych. Wykorzystano także naturalne składniki myjące. W preparatach znajdziemy między innymi: aloes, ekstrakty z papai oraz z kwiatów wiśni, hibiskus, olej z orzechów makadamia czy olej arganowy.

Każdy z preparatów zawiera 15–30% składników z certyfikowanych upraw, co zapewnia ich maksymalną czystość oraz wysoki potencjał biologiczny. Żeby zapewnić zwierzętom najlepszą pielęgnację z możliwych, skład preparatów został opracowany tak, by zawierały tylko niezbędną ilość substancji konserwujących, zapewniających produktowi odpowiednią trwałość i skuteczność przez cały okres stosowania.

Zastosowanie bioplastiku

Serie preparatów Beaphar Bio wyróżniają również opakowania, które zostały wyprodukowane z wyjątkowego materiału, jakim jest zielony polietylen. Jest to innowacyjne tworzywo wytwarzane z trzciny cukrowej, potocznie nazywane bioplastikiem, podlegające w stu procentach recyklingowi.

Podczas wzrostu trzcina cukrowa pochłania olbrzymie ilości dwutlenku węgla, co sprawia, że przyczynia się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych, a co za tym idzie – do ograniczania występowaniu efektu cieplarnianego.

Seria produktów pielęgnacyjnych Beaphar Bio to potrójnie dobry wybór. Dla nas, dla naszej planety, ale przede wszystkim to najlepszy wybór dla naszego pupila.

Beaphar Polska sp. z o.o.

www.beaphar.com

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.