Home Pies Gryzaki naturalne dla psa – jak wybrać najlepszy gryzak

Gryzaki naturalne dla psa – jak wybrać najlepszy gryzak

Potrzeba gryzienia bez

Naturalny psi sposób na poznawanie świata to dla wielu ludzi zachowanie niepożądane. O czym mowa? Oczywiście o gryzieniu. Jeśli chcesz zadbać o to, by pies realizował potrzebę żucia w bezpieczny sposób, zainwestuj w dobrej jakości gryzaki naturalne! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Reklama

Zalety gryzaków naturalnych dla psa to:

 • łagodzenie bólu podczas ząbkowania u szczeniąt,
 • ograniczanie odkładania się kamienia nazębnego,
 • zapewnienie rozrywki,
 • ograniczanie stresu oraz wzmocnienie mięśni żuchwy.

Gryzaki to w końcu doskonała nagroda po zakończonym treningu!

Rodzaje gryzaków dla psów

Na rynku zoologicznym znajdziesz gryzaki naturalne dla psa w każdym wieku i o każdej wielkości.

Gryzak może mieć formę m.in.:

 • skór ryb,
 • poroży,
 • sera himalajskiego,
 • kości i produktów ze skóry wołowej czy suszonego mięsa.

Pomożemy Ci wybrać najlepszy gryzaka dla szczeniaka, alergika czy zestresowanego pupila.

gryzaki dla psa

Jaki gryzak dla szczeniaka wybrać?

Młode psy gryzą wszystko! Nie zdziw się, gdy po powrocie do domu zastaniesz zniszczone poduszki albo pogryzione buty. Unikniesz tego, jeśli zaoferujesz szczeniakowi bezpieczne gryzaki ograniczające dyskomfort związany z wyżynaniem się stałych zębów.

Pamiętaj, że zęby szczeniąt są o wiele delikatniejsze niż u psów dorosłych. Dlatego bardzo istotna jest twardość gryzaka. Dla Twojego pupila sprawdzi się ICEPAW Welpenkauknochen. To gryzaki ze skóry łososia i skóry bydlęcej.

Dla szczeniaka wybierz delikatniejszy gryzak, który nie uszkodzi jego mlecznych zębów.

Gryzaki naturalne dla psa – czy to dobry sposób na nudę i stres?

Gryzienie i żucie odgrywają w psim świecie bardzo ważną rolę. Pies w ten sposób radzi sobie z nudą, rozładowuje stres i wewnętrzne napięcie. Możesz podać gryzak psu, jeśli chcesz go czymś zająć podczas Twojej nieobecności lub wizyty gości. Pies chętnie sięgnie także po gryzak, kiedy się zdenerwuje. Smakołyk do żucia pomoże mu w sytuacjach, gdy na przykład omija go ekscytująca czynność.

Jeżeli nie będzie miał gryzaka, będzie gryzł domowe przedmioty, żuł materiały lub podgryzał ogrodzenie. Lepiej zatem zawczasu przygotować dla niego coś do żucia. Jeżeli przysmak dla psa ma go zająć na dłużej, warto sięgnąć po:

 • ICEPAW Lachsrouladen — roladki do żucia ze skóry łososia oraz skóry bydlęcej. Ich struktura sprawia, że wystarczą na długie godziny.
 • ICEPAW Dental Kauknochen — dentystyczna kość do żucia. Ten przysmak dodatkowo zapewni psu zdrowe dziąsła.

Wyzwanie: gryzaki naturalne dla psa alergika

Martwisz się, że Twój pies cierpi na alergie pokarmowe? Jego stan zdrowia nie zmniejsza jego potrzeby gryzienia. Twój pies potrzebuje gryzaka! Myśl nieszablonowo i wypróbuj produkty w formie nietypowego suszonego mięsa. MIRALS Kanguru Sticks z mięsa kangura lub MIRALS Kamel Fleisch z mięsa wielbłąda to doskonały wybór.

gryzaki naturalne

Gryzaki dla psów mają wiele ciekawych smaków.

„Niezniszczalne” gryzaki z poroży

Gryzaki z poroży jeleni to idealny wybór dla zdrowego psa. Są trwałe, dlatego zapewnią Twojemu pupilowi tygodnie, a nawet miesiące doskonałej zabawy. Co ważne, zawierają wiele cennych minerałów i składników odżywczych wspomagających zdrową dietę czworonogów. Takie gryzaki zawierają:

 • kolagen,
 • magnez,
 • sód oraz potas.

Gryzaki z poroży jeleni Best from Nature występują w wersji soft i hard oraz w różnych wielkościach. Gwarantuje to możliwość idealnego dopasowania produktu do Twojego psa. Gryzaki z poroży są w stu procentach naturalne i pozyskiwane z polskich lasów. Best from Nature korzysta tylko z poroży gubionych wiosną przez dziko żyjące jelenie.

gryzaki naturalne z poroży jelenia

Opiekun wrażliwy na zapachy – jakie gryzaki naturalne wybrać?

Nie lubisz zapachu ryb czy skór? RENSKE Chhurpi gryzak z sera himalajskiego ma neutralny zapach i występuje w aż 6 rozmiarach. Dzięki temu dopasujesz gryzak idealnie do pyszczka Twojego psa. Dla wrażliwych opiekunów odpowiednie są także gryzaki z poroży, które nie wydzielają uciążliwych zapachów.

gryzaki naturalne ser himalajski

Gryzaki naturalne dla psa to zabawka, nagroda i higiena jamy ustnej w jednym. Najważniejsze jest jednak to, że pozwala on psu na jego naturalne zachowanie.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.