Home Kot Karma uzupełniająca Animonda dla kota – mięsny napój dla kota

Karma uzupełniająca Animonda dla kota – mięsny napój dla kota

Twój kot kolejny raz przechodząc obok miski z wodą, tylko na nią zerknął? Czas pomyśleć o rozwiązaniu! Na rynku pojawiła się karma uzupełniająca dla kota Carny Drink Animonda. Mięsny napój zachęci po pierwsze Twojego kota do picia, a po drugie poprawi jego nawodnienie. Dowiedz się wszystkiego o wodzie w diecie kotów, dzięki temu będzie mógł zadbać jeszcze lepiej o swojego kota.

Ile powinien pić kot?

„Czy mój kot za mało pije?” Pojawienie się tego pytania jest pierwszym krokiem do ustalenia, ile wody wypija Twój kot. Zanim zaczniesz wszystko zliczać, zastanów się, co wpływa na ilość wypijanej wody, dzięki temu łatwiej zrozumiesz potrzeby swojego kota. Zapotrzebowanie na płyny kształtuje się m.in. w związku z:

Reklama
 • rodzajem diety,
 • temperaturą otoczenia,
 • aktywnością,
 • stanem zdrowia.

Rodzaje karm – karma uzupełniająca dla kota

Podstawą żywienia kota musi być mięso, które jest składnikiem:

 • karm suchych,
 • karm mokrych,
 • diety domowej,
 • diety BARF.

Jeżeli Twój kot je karmę mokrą lub jest na diecie BARF, to dużą ilość wody otrzymuje wraz z pożywieniem. Kot jedzący karmę suchą nie ma takich korzyści, dlatego wielu ekspertów sugeruje, by karmić kota głównie wilgotnymi produktami. Sięgnij po mięsny napój dla kota lub inne mokre produkty od Animondy, które z pewnością wywrą korzystny wpływ na nawodnienie Twojego ulubieńca.

karma uzupełniająca dla kota

Jak ustalić, ile wody wypija kot?

Aby skutecznie monitorować zawartość miski z wodą, musisz codziennie odmierzać miarką ilość wlewanej wody. A potem sprawdzać, ile jej zostało. Prowadzaj zapiski przez kilka dni, dzięki temu ustalisz, ile mililitrów dziennie pije Twój kot.

Dzienne zapotrzebowanie kota na wodę można wyliczyć na kilka sposobów. W ogólnym ujęciu przyjmuje się, że kot powinien wypijać 30-50 mililitrów na kilogram masy ciała.

Koty, które mają stały dostęp do świeżej wody, zwykle regulują pobór wody samodzielnie. Niestety zdarzają się osobniki, które zdecydowanie omijają miskę z wodą. Dlatego w trosce o funkcje nerek i zdrowie pupila zgłoś się do lekarza weterynarii.

Karma uzupełniająca dla kota to ważny element kociej diety.

Odwodnienie kota – jakie są konsekwencje?

Woda z organizmu tracona jest przez cały czas razem z:

 • moczem,
 • kałem,
 • podczas termoregulacji.

Zwiększona utrata płynów następuje także na skutek biegunki lub wymiotów.

Niedobór wody w diecie kota może mieć bardzo przykre konsekwencje. Badania wskazują, że zbyt mała ilość płynu wpływa na funkcje nerek i predysponuje do niewydolności tego narządu.

W skrajnych przypadkach odwodnienie i utrata około 10-15% wody może doprowadzić do śmierci zwierzęcia.

karma uzupełniająca dla kota Carny Cat Drink

Jak nawodnić kota karma uzupełniająca dla kota

Istnieje kilka sposobów na wprowadzenie wody do diety kota. Jak sprawić, by kot pił wodę?

 • Mokra karma Animonda uzupełniająca lub pełnoporcjowa dostarcza kotu większość potrzebnej mu wody. Spożywanie produktów o wilgotności na poziomie ok. 80% może całkowicie pokryć zapotrzebowanie na płyny u Twojego pupila.
 • Nowe miski dla kota – kolejny sposób to zmiana miski. Z powodu odmiennych preferencji różnych kotów, wypróbuj miski o innej szerokości, wykonane z nowego tworzywa lub fontannę, czyli miskę z płynącą wodą. Obserwacje wskazują, że ta ostatnia może zwiększać spożycie wody nawet o 50%.
 • Karma uzupełniająca Carny Drink dla kota – napój dla kota oferowany przez markę Animonda to wspaniały sposób na zachęcenie pupila do pobierania płynów.

Karma uzupełniająca Animonda Carny Drink dla kota

Animonda Carny CDrink to pokarm uzupełniający dla dorosłych kotów. Składa się zarówno z mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego, jak i dodatku produktów pochodzenia roślinnego i minerałów. W tym produkcie z pewnością najważniejsza jest jednak woda. Wilgotność Carny Drink to aż 96%.

Pijąc karmę uzupełniającą dla kota od marki Animonda, Twój kot otrzyma pożywny i aromatyczny posiłek. Pozwoli mu on utrzymać prawidłowe nawodnienie organizmu. Carny Drink nie zawiera mleka i występuje w dwóch smakach. Do wyboru masz napój dla kota z kurczakiem lub tuńczykiem.

karma uzupełniająca dla kota Carny Cat Drink

Carny Cat Drink marki Animonda to
karma uzupełniająca dla kota.

Jak stosować Carny Drink napój dla kota?

Mięsny napój dla kota można podawać trzy lub cztery razy w ciągu dwóch dni. Kiedy jest najbardziej wskazany? Carny Drink sprawdzi się nie tylko podczas stosowania diety suchej, ale także jako uzupełnienie wilgotnych posiłków. Taki napój z pewnością zachęci Twojego pupila do częstszych wizyt przy misce z wodą i uzupełniania płynów.

Marka Animonda

Karmy marki Animonda to najwyższej jakości produkty, ponieważ powstają z wyselekcjonowanych składników. Wszystkie posiłki produkowane prze Animondę komponowane są z miłością i troską o zdrowie zwierząt. Dlatego wybierając Carny Drink, wybierasz jakość, za którą stoi już 30 lat doświadczenia. 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.