Home Ptaki & Gryzonie Naturalnie najlepsze

Naturalnie najlepsze

Żywienie zwierząt domowych jest jednym z najważniejszych elementów ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Marka Alegia proponuje m.in. karmę Super Premium Herbal Kawia Domowa. Co wyjątkowego zawiera?

Żywienie zwierząt domowych jest jednym z najważniejszych elementów ich zdrowia i dobrego samopo­czucia. Wzrost świadomości opiekunów w tej kwestii sprawia, że na rynku zoologicznym pojawiają się coraz lepsze jakościo­wo produkty, które spełniają potrzeby także tych mniejszych konsumentów, do których należą kawie domowe. Marka Ale­gia proponuje m.in. karmę Super Premium Herbal Kawia Do­mowa. Co wyjątkowego zawiera?

Zacznijmy od początku! Przewód pokarmowy kawii domowej przystosowany jest do trawienia produktów roślin­nych. Ich podróż rozpoczyna się w jamie ustnej, w której znaj­dują się zęby sieczne i policzkowe. Pierwsze służą do odcinania łodyg oraz cięcia gałązek, a drugie do rozdrabniania większych części rośliny tak, by do żołądka trafiała nasączona śliną papka. Zęby kawii domowej rosną przez całe życie, dlatego odpowied­nio dobrany pokarm objętościowy stanowi element profilak­tyki chorób zębów. Alegia Herbal Kawia Domowa zapewnia w swoim składzie gałązki i fragmenty kory, które dodatkowo wspierają proces prawidłowego ścierania zębów.

Reklama

W diecie kawii domowej niezwykle ważne jest odpowiednie zbilansowanie pasz objętościowych oraz wysokoenergetycznych. Bez wątpienia podstawą żywienia świnki morskiej musi być zielonka, zioła i siano, czyli pasze obję­tościowe. Procentowo powinny stanowić ponad 50% dziennej dawki pokarmowej. Alegia Herbal Kawia Domowa to świetne źródło błonnika, który zapewnia odpowiednie funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Produkty w formie suszonej elimi­nują także ryzyko wzdęć oraz biegunek powodowanych przez zbyt wilgotne lub zwiędłe liście. Karma Herbal marki Alegia dodatkowo pakowana jest ręczne w celu zapewnienia zacho­wania struktury i właściwości użytych produktów.

O prawidłowe żywienie warto zadbać już od pierw­szych dni życia zwierzątka, gdyż w młodości kształtują się jego preferencje żywieniowe, a dorosły osobnik może odmawiać spożywania nieznanych sobie produktów. Wybierając mieszan­ki dla kawii domowej, najlepiej sięgać po te bogate w składniki, które zwiększają zainteresowanie pokarmem i sprzyjają pobie­raniu odpowiedniej ilości karmy, nawet w przypadku wyraźnie wybrednych osobników. Marka Alegia wychodzi naprzeciw tym potrzebom i zapewnia bardzo zróżnicowany skład zarówno w karmie Herbal, jak i Junior Natural, która jest specjalistycz­nym produktem dla kawii w okresie wzrostu. Junior Natural to bogactwo naturalnych składników dostarczających wszyst­kich niezbędnych witamin i minerałów. Młoda kawia ma dzięki niemu okazję poznać smak nagietka, rumianku, pokrzy­wy, ostropestu, pasternaku oraz wielu innych cennych skład­ników.

Oceniając skład karmy, warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych składników odżywczych. Kawie domowe potrzebują około 13% białka, 3% tłuszczu oraz minimum 10% włókna. Herbal Kawia Domowa to karma w pełni zgodna z tym zapotrzebowaniem i z piramidą żywie­niową kawii domowej. Co ważne, pozbawiona jest nasion zbóż, które mogłyby uszkadzać delikatną błonę śluzową pyszczka kawii. Nie zawiera także sztucznych barwników ani konser­wantów.

Ważną kwestią jest także zawartość witaminy C. Kawie domowe nie syntezują jej samodzielnie, co oznacza, że musi ona pochodzić ze zbilansowanej diety. Błędem jest podawanie jej w formie kropel dodawanych do wody, gdyż w takich warunkach ulega ona rozpadowi. Chcąc stosować suplementy, należy podawać je do pyszczka lub skrapiać nią rośliny. Najlepiej jednak wybierać produkty będące natural­nym źródłem dużych ilości witaminy C, jak dzika róża, aronia oraz kwiat hibiskusa, które także znajdują się w mieszance Herbal Kawia Domowa.

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej w letnim wydaniu Pets Style – czytaj więcej

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.