Home Pies Carnilove True Fresh – smaczna karma dla psa

Carnilove True Fresh – smaczna karma dla psa

Podczas zakupów w sklepie zoologicznym usłyszałam rozmowę jednego z opiekunów ze sprzedawcą. Młody mężczyzna pytał, która karma jest smaczna dla psa, i zdradził, że jego pies jest dość wybredny. Według jego relacji w ciągu ostatniego miesiąca wypróbowali już trzy produkty. Sprzedawca polecił karmy Carnilove True Fresh. Przyjrzyjmy się zatem bliżej apetycznemu aspektowi karm i marce Carnilove, bo smaczna karma dla psa to to, czego szuka każdy z nas. W czym tkwi sekret?

Smaczna Karma Dla Psa

Czym jest smakowitość karmy?

O smakowitości danego produktu decyduje wiele czynników, ale czym ona właściwie jest? Termin „smakowitość” określa cechy danego pokarmu sprawiające, że jest on chętnie zjadany przez psy czy koty. Jest to ważny parametr karmy, gdyż zdrowa i doskonale zbilansowana karma nie spełni swojej funkcji, jeśli nie będzie atrakcyjna dla zwierzęcia.

Reklama

Na to, czy pies zje swój posiłek z zachwytem, wpływają następujące czynniki:

 • rodzaj i jakość karmy,
 • środowisko, w jakim przebywa pies,
 • indywidualne cechy osobnicze.

Jak to wygląda w praktyce? Najpierw zastanówmy się nad cechami samej karmy, czyli tym, z jakich składników powstała, w jaki sposób została wyprodukowana oraz jak była przechowywana. Psy mają swoje preferencje smakowe, lubią karmę o określonym poziomie tłuszczu i niekoniecznie chcą jeść produkt, który nie jest już świeży. Niezwykle istotną rolę odgrywa także środowisko.

Pies może nie chcieć jeść, gdy odczuwa stres, kiedy jego miska stoi w przejściu lub w ostatnim czasie nastąpiły spore zmiany w jego życiu, np. przeprowadzka. Mniej karmy zje także zwierzę, które dostaje od opiekuna sporo smakołyków i innych przekąsek. Niezmiernie ważny jest również sam pies i jego indywidualne cechy czy przeżycia, które mogą mieć wpływ na pobieranie pokarmu.

Nie tylko składniki diety wpływają na to, czy pies je karmę ze smakiem.

Smaczna Karma Dla Psa

Zmysł smaku u psa

Zanim dokładniej przeanalizujemy składy karm, przez chwilę pochylmy się nad tym, w jaki sposób pies odczuwa smaki. U psów występuje około 1700 kubków smakowych. Nasi pupile odczuwają nimi wszystkie pięć smaków:

 • słodki,
 • słony,
 • gorzki,
 • kwaśny,
 • umami.

Naukowcy są zgodni, że dla psów atrakcyjny jest smak słony oraz słodki. Nasze czworonogi wyraźnie nie przepadają natomiast za smakiem gorzkim, który powoduje awersję, czyli silną niechęć do danego pokarmu.

Być może zwróciłeś uwagę, że Twój pies dość szybko połyka kolejne kęsy. Jedzenie w ten sposób powoduje, że u czworonogów najprawdopodobniej nie dochodzi do pobudzenia wszystkich kubków smakowych. Pies odczuwa zatem smak w mniejszym stopniu niż ludzie. Rekompensuje sobie to jednak swoim drugim, lepszym zmysłem, czyli węchem. Zapach to jeden z kluczowych czynników, który powoduje zainteresowanie psa pokarmem.

U psów występuje ok. 1700 kubków smakowych.

Smaczna karma dla psa, czyli jak pies ocenia karmę?

Węszenie rozpoczyna proces oceny pokarmu. Jeśli jedzenie w psiej misce pachnie atrakcyjnie, Twój pupil przejdzie do degustacji. Pierwsze kęsy karmy to moment oceny rozmiaru kawałków, kształtu krokietów czy ich tekstury. Pies rozgryza pokarm i dopiero wtedy do głosu dochodzi zmysł smaku. Karma zaakceptowana? Jeszcze chwila! Zanim karma dostanie najwyższą ocenę, zwierzę musi sprawdzić również to, jak czuje się po spożytym posiłku. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe mogą doprowadzić do negatywnych skojarzeń i odmowy ponownego przyjmowania tego rodzaju jedzenia.

Smaczna karma dla psa – co zawiera?

O smakowitości danego produktu decyduje całokształt receptury. Mowa zatem zarówno o składnikach pochodzenia zwierzęcego, jak i składnikach pochodzenia roślinnego. Niezwykle apetyczną cechą jest zawartość świeżego mięsa.

W karmach Carnilove True Fresh stosuje się wyłącznie świeże mięso, którego na 1 kg gotowej karmy przypada aż 600 g! Dzięki temu posiłek jest niezwykle aromatyczny i soczysty, a także cechuje się wysoką strawnością – na poziomie ponad 95%. Dzięki tak wysokiemu wskaźnikowi psu nie powinny towarzyszyć żadne przykre niespodzianki ze strony układu pokarmowego, nawet przy stosunkowo szybkiej zmianie diety.

Rozszerzona ostatnio gama produktów pozwala na wypróbowanie smaków bazujących na wołowinie, kurczaku, indyku, rybie oraz kaczce, dopasowanych do potrzeb pupili.

Smakowitość karmy – kiedy ma znaczenie?

To, czy karma jest smakowita, ma znaczenie właściwie w przypadku każdego produktu i każdego czworonoga. Wszyscy opiekunowie chcą, żeby ich psy z chęcią zjadały swoje posiłki. Są jednak sytuacje wyjątkowe! Mowa o prawdziwych psich smakoszach określanych czasami jako psie niejadki lub zwierzęta wybredne. W przypadku takich czworonogów opiekun ma twardy orzech do zgryzienia. Brak apetytu zwierzęcia potrafi być bardzo trudnym przeżyciem dla opiekunów.

Karmy Carnilove True Fresh zostały stworzone z myślą o najbardziej wybrednych psich podniebieniach. W ich składzie znajduje się wyłącznie świeże mięso, które sprowadzane jest wyłącznie z zatwierdzonych hodowli. Dzięki takiej bazie każda granulka jest niezwykle apetyczna. Według przeprowadzonych badań blisko 70% psów wybrało miskę, w której znajdowała się jedna z porcji karmy Carnilove True Fresh.

Karma dla psów wybrednych? Carnilove!

Jak sprawdza się smakowitość karm?

Istnieje kilka metod sprawdzenia, czy dana receptura jest dla psów atrakcyjna. Nie każdy producent jednak sięga po takie rozwiązania. Jeżeli jesteś opiekunem psiego smakosza, to musisz wiedzieć, że karma Carnilove True Fresh w listopadzie 2021 r. została poddana testom smakowitości wykonanym przez Niemiecki Instytut Badawczy SAW Marktforschung. Instytut SAW ma blisko 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu badań produktów dla zwierząt i dysponuje bazą odpowiednio przystosowanych testerów oraz wyspecjalizowanych analityków. Wynik badania okazał się zdumiewający! Carnilove True Fresh uzyskała najwyższe wyniki w historii badań prowadzonych przez SAW!

Karma Carnilove True Fresh ma potwierdzoną badaniami smakowitość!

Smaczna Karma Dla Psa Carnilove True Fresh

Smakowitość karmy a jej przechowywanie

Zwróć uwagę także na przechowywanie karmy. Najwyższa smakowitość to cecha, która utrzymuje się przez około 4 tygodnie po otwarciu paczki z karmą. Wynika to z kilku procesów, np. uwalniania substancji aromatycznych, a także utleniania tłuszczów. Kupuj zatem opakowania dopasowane do wielkości swojego pupila i zawsze zamykaj paczkę, usuwając z niej powietrze.

Smaczna karma dla psa – Carnilove True Fresh – podsumowanie

Podsumowując, karma dla psa Carnilove True Fresh charakteryzuje się:

 • świeżym mięsem w składzie,
 • zawartością różnych rodzajów mięs, jak indyk czy wołowina,
 • prozdrowotnymi dodatkami, np. spiruliny, żurawiny oraz rozmarynu,
 • bezzbożowym składem,
 • wysoką strawnością.

Receptury karm Carnilove wspomagają trawienie, zapewniają energię na każdy dzień, a także dbają o zdrową skórę i lśniącą sierść. Carnilove True Fresh pomaga również w budowaniu odporności, wykorzystując do tego naturalne źródła: marchew, spirulinę, rokitnik i borówki. To niezwykła linia karm, które dzięki świeżemu mięsu łączą w sobie wysoką smakowitość oraz przyswajalność.

Sprawdź swoją wiedzę o angielskim cocker spanielu. Rozwiąż QUIZ!

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.