Home Pies Zwiedzam pomorskie z czworonogiem

Zwiedzam pomorskie z czworonogiem

Posiadanie pupila wiąże się wieloma przyjemnościami, ale i obowiązkami. Czas wakacji i wypoczynku letniego stawia przed nami pytanie, gdzie można pojechać razem z czworonożnym przyjacielem.

I tu okazuje się, że wspólny wyjazd wcale nie jest trudny, szczególnie gdy wybierzemy województwo pomor­skie. Pomorskie pochwalić się może szeroką ofertą wypoczynku dla osób podróżujących ze zwierzętami, a wśród miejsc, które można zwiedzać w ich towarzystwie, są nawet placówki muzealne.

Słowiński Park Narodowy jest jednym z dwudziestu trzech parków narodowych w Polsce i jednym z dwóch parków nadmorskich. Został on utworzony, by zachować w niezmienio­nym stanie piękne systemy jezior przymorskich oraz znajdujące się tu bagna, torfowiska, łąki, nadmorskie bory i lasy, a przede wszystkim wydmowe pasy mierzei z unikatowymi w Europie ruchomymi wydmami. Tutaj znajdziemy część tras udostępnio­nych do zwiedzania z naszymi pupilami w formie ciekawych spacerów.

Reklama

Jeśli udamy się dalej, w kierunku Ziemi Słupskiej, dotrzemy do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, które pozwala wejść na swój teren z czworonogami. Jednak nie jest możliwe wspólne zwiedzanie obiektów i pomieszczeń w środ­ku. Jednak gdy przebywamy tu w większej grupie, można sobie w łatwy sposób poradzić z tym problemem, wymieniając się opieką nad psem podczas zwiedzania pomieszczeń.

Na Kaszubach zwiedzających z czworonogami zaprasza Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. To wyjąt­kowe muzeum typu skansenowskiego, w którym zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia.

Muzeum Zamkowe w Malborku każdemu, kto zakupił bilet wstępu, daje możliwość pozostawienia swojego psa bądź kota na sześć godzin w specjalnie przygotowanym miejscu.

Kolejny pomorski obiekt przyjazny czworonogom to Helski Kompleks Muzealny. To sieć obiektów, w skład któ­rych wchodzą: Muzeum Helu, Pracownia Konserwatorska, Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Kolei Helskich, stanowi­sko baterii H. Laskowskiego.

Również wiele obiektów noclegowych, na przykład ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycz­nych czy domków letniskowych, deklaruje się jako przyjazne zwierzętom, proponują nawet dodatkowe ułatwienia, takie jak miski z wodą, wybiegi i zabawki dla psów czy specjalne kojce. Tutaj wymienimy tylko kilka z nich:

Najpiękniejsze, czym region pomorski może się pochwalić, to plaże i morze. I tu również znajdziemy miejsca, gdzie wypoczynek nad wodą jest możliwy z czworonogami.

Zapraszają Was:

  • Gdynia Oksywie – wejście GDY 4,
  • Gdynia Orłowo – pomiędzy wejściem nr 18 a 19 ,
  • Kuźnica – wejście na plażę nr 31, ul. Helska 2,
  • Łeba – plaża dla psów Łeba B (zachodnia), ul. Jachtowa,
  • Jastarnia – przy wejściu nr 55, między Jastarnią a Juratą,
  • plaża w Brzeźnie – pomiędzy wejściami nr 34 a 36,
  • Sopot – przy wejściu nr 1 oraz pomiędzy wejściami nr 43 a 45,
  • plaża Rowy – ostatnie wejście w kierunku Ustki.

Szukając noclegu, warto w wyszukiwarce od razu za­znaczyć, że szukamy obiektów przyjaznych czworonogom. Jak widać, wypoczynek z pupilem nie musi być niczym ograniczo­ny. Pomorskie zaprasza!

Więcej inspiracji znaleźć można na stronie: www.pomorskie.travel

autor: Agnieszka Matuszewska
zdjęcia: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

Zobacz więcej miejsc, do których możesz pojechać z psem w letnim numerze Pets Style – czytaj więcej

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.