Home PiesPielęgnacja psa Psie spa w domowych warunkach z kosmetykami Champ-Richer

Psie spa w domowych warunkach z kosmetykami Champ-Richer

Zdrowa skóra i piękna sierść stanowią wizytówkę zadbanego psa. Wpływ na wygląd ma nie tylko dieta zwierzęcia, ale również preparaty pielęgnacyjne, za pomocą których dbamy o jego szatę.

Kąpiel to zabieg higieniczny, który na dobre zagościł na liście czynności wykonywanych przez opiekunów dbających o kondycję swoich czworonogów, zwłaszcza tych przebywających na stałe w mieszkaniach. Kąpiele możemy zlecać wykwalifikowanym groomerom lub wykonywać je samodzielnie w domowych warunkach. Możemy też łączyć obydwa rozwiązania – gdy zależy nam na jak najdłuższym podtrzymaniu doskonałego wyglądu psiej fryzury, możemy pomiędzy wizytami u groomera stosować odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. O czym należy pamiętać przy ich doborze?

Reklama

Jakość preparatów dla psów

Tu z pomocą przychodzi marka Champ-Richer oferująca wysokiej jakości kosmetyki do kąpieli i stylizacji, których działanie skupia się nie tylko na potrzebach skóry i okrywy włosowej zwierząt, ale również na trosce o komfort podczas kąpieli. Marka dba o przejrzystą komunikację, podając na opakowaniach składy według nomenklatury INCI.

Wysoce skrupulatny dobór składników oraz poziomy stężeń poszczególnych z nich w recepturach to efekt wieloletnich prac laboratoryjnych i badań prowadzonych przez specjalistów kosmetologii oraz naukowców związanych z twórcami marki. A to wszystko po to, aby kosmetyki Champ-Richer wzorcowo spełniały funkcje użytkowe (mycie, kondycjonowanie, regeneracja) oraz wszystkie deklaracje zawarte na opakowaniach.

Różnice między skórą psią a ludzką

Skóra psa, osłonięta zazwyczaj gęstą sierścią, jest znacznie delikatniejsza niż ludzka, ma także inne pH – u psów średnia wartość pH to 7,2, podczas gdy u człowieka jest to 5,5. Stąd też skóra czworonoga wymaga pielęgnacji preparatami dostosowanymi do jej specyficznych potrzeb. Podczas kąpieli razem z zanieczyszczeniami zmywamy także sebum – naturalną wydzielinę tłuszczową, produkowaną przez skórę i obecną również na włosach.

Sebum chroni włosy przed niszczeniem i złym wyglądem, zaś skórę – przed utratą wody. Kosmetyki myjące z linii Champ-Richer, zawierające substancje wtórnie natłuszczające, pomogą skórze psa w szybszej odbudowie naturalnej warstwy tłuszczowej, tak potrzebnej do poprawnego funkcjonowania i zdrowego wyglądu okrywy włosowej.

Różnice między zmysłem węchu u psa i człowieka

Dbając o dobrostan psa podczas kąpieli, nie zapominajmy, że jego zmysł węchu jest zdecydowanie czulszy niż ludzki. W naszym nabłonku węchowym jest ok. 5 mln komórek receptorowych węchu, zaś u psa – między 70 mln a 230 mln (w zależności od rasy). Czasami zapachy kosmetyków przyjemne dla opiekuna, mogą być trudne do zaakceptowania przez zwierzę.

Liczy się też ich intensywność – im subtelniejszy zapach, tym większa szansa, że będzie dobrze tolerowany przez psie nosy. Badania dowiodły, że aromat lawendy działa na psy relaksująco. Bazując na tej wiedzy, twórcy kosmetyków Champ-Richer uczynili zapach lawendowy jednym z elementów przewodnich całej serii. Dzięki lawendzie łatwiej budować u psów pozytywne skojarzenia z rytuałem kąpielowym.

Różnorodne potrzeby pielęgnacyjne psów

Mogą być inne w zależności od rodzaju sierści, wieku, stanu skóry psa. W serii Champ-Richer opiekunowie znajdą szampony dla szczeniąt najpopularniejszych ras, szampony dla dorosłych psów, odżywki i preparaty do stylizacji dostosowane do różnych typów okrywy włosowej. Szeroka gama kosmetyków – aż 24 rodzaje, ułatwi wybranie takiego, który będzie najlepiej odpowiadał specyficznym potrzebom danego czworonoga.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.