Home Kot Na tropie żwirku idealnego – gama PureCat marki Zolux

Na tropie żwirku idealnego – gama PureCat marki Zolux

Wybór odpowiedniego żwirku stanowi nie lada wyzwanie dla świeżo upieczonych kocich właścicieli. Posiadacze kotów mają w tym względzie swoje wymagania, nie ulega jednak wątpliwości, że najwięcej do powiedzenia mają sami podopieczni.

Aby jak najpełniej odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby kotów dotyczące tego kluczowego elementu kociej wyprawki, marka Zolux stworzyła linię PureCat, obejmującą aż 13 różnych produktów. Na tropie żwirku idealnego znajdziemy żwirki o różnych właściwościach, zarówno roślinne, jak i mineralne czy silikonowe.Szeroki wachlarz dostępnych produktów z pewnością pozwoli dokonać wyboru, który usatysfakcjonuje obie strony.

Reklama

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym leży na sercu troska o środowisko, są żwirki roślinne PureCat, dostępne w wersji zbrylającej i naturalnej. Ten rodzaj ściółki ulega biodegradacji i może być kompostowany. Żwirki roślinne marki Zolux charakteryzują się wysoką chłonnością oraz świeżym, sosnowym aromatem.

Z kolei silikonowy żwirek PureCat w postaci przezroczystych kryształków nie tylko błyskawicznie pochłania wilgoć i zapachy, ale też posiada naturalne właściwości antybakteryjne. Dostępny jest w wersji bezzapachowej lub lawendowej, a także w postaci drobnoziarnistej, która idealnie sprawdzi się w przypadku kociąt i wrażliwych kotów, które nie przepadają za twardym podłożem.

Wśród żwirków mineralnych PureCat możemy wybrać pomiędzy ściółkami z naturalnej gliny bentonitowej, atapulgitowej lub z hormitu. Tę pierwszą wyróżniają silne właściwości zbrylające, tę drugą – absorbujące. Kwiatowy aromat pozwala zneutralizować zapachy, a tym samym zwiększyć komfort użytkowania przez koty, które mają niezwykle wyczulony zmysł węchu. Innowacją w przypadku żwirków zbrylających jest zastosowanie niezwykle lekkiego hormitu, dzięki któremu zyskujemy produkt ekonomiczny i wygodny w transporcie.

PureCat Premium

Na szczególną uwagę zasługuje ultralekki żwirek mineralny PureCat Premium, wyróżniony przez ekspertów w plebiscycie Diamenty Zoologii 2019, który podbił również serca konsumentów i zdobył statuetkę Sfinksy 2020. Żwirek, stworzony z naturalnej gliny z hormitu, posiada bardzo silne właściwości zbrylające, które wydłużają okres jego użytkowania, a tym samym zmniejszają zużycie. Charakteryzuje się też wysoką chłonnością, dochodzącą do 300%, co oznacza, że 1 m3 żwiru wchłania do 3 m3 płynu.

Dzięki niezwykłej wydajności opakowanie o pojemności 16 l wystarcza nawet do 90 dni regularnego użytkowania. PureCat Premium to też żwirek praktyczny i wygodny w użyciu dzięki opakowaniu, które można wielokrotnie otwierać i zamykać. Jest w 99 procentach bezpyłowy i nie przyczepia się do kocich łap, co pozwala zachować czystość również w otoczeniu kuwety. W kontakcie z moczem granulki uwalniają przyjemny dla otoczenia, delikatny aromat o nazwie „zen”, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

PureCat Premium nie tylko zapewnia komfort nawet najbardziej wrażliwym i wymagającym kotom, ale też pozwala zadbać o ochronę środowiska (żwirek emituje ok. 70% mniej CO2 niż jego tradycyjne odpowiedniki).

Czy znalazłeś już idealny dla swojego kota żwirek PureCat Premium?

materiał sponsorowany
www.zolux.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.